Forum LKS Włodawianka Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Pseudo-prezes Rysz atakuje znowu.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum LKS Włodawianka Strona Główna -> Klub
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co kieruje poczynaniami pseudo-prezesa?
zawiść
14%
 14%  [ 4 ]
niespełnione chore ambicje
44%
 44%  [ 12 ]
nienawiść do Włodawianki
7%
 7%  [ 2 ]
jest sterowany przez obce siły
33%
 33%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 27

Autor Wiadomość
matt74
komandor
komandor


Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 689
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: znad Buga

PostWysłany: Czw 8:13, 26 Lis 2009    Temat postu: Pseudo-prezes Rysz atakuje znowu.

Nasz stary, niedobry znajomy znowu robi wszystko, żeby pogorszyć sytuację Włodawianki. Tym razem sprawa dotyczy przyszłorocznej dotacji z Urzędu Miasta. Klub wnioskował o 120 tyś. , radny Rysz wysunął wniosek o zmniejszenie dotacji do 80 tyś. Szczegóły wkrótce na stronie.

Ostatnio zmieniony przez matt74 dnia Czw 8:13, 26 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
TOMCIO LKS
bosman
bosman


Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 88
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Czw 8:34, 26 Lis 2009    Temat postu:

Ale skurwolek ;ooo
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dudek forever
chorąży marynarki
chorąży marynarki


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 209
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Sob 8:08, 28 Lis 2009    Temat postu:

oto wlasnie Panowie nadchodzace zmiany, o ktorych pisal Pan Miro F. Oby nigdy Ci ludzie nie dorwali sie do Wlodawianki.
DUDEK FOREVER
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kura_1987
porucznik marynarki
porucznik marynarki


Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Włodawa

PostWysłany: Nie 20:22, 29 Lis 2009    Temat postu:

Moim zdaniem wg tego "człowieka" nasz LKS nie jest godzien niczego i najchętniej by widział jakiś supermarket na miejscu stadionu.Nie zdaje sobie spraw.że dla wielu ludzi jest to całe życie i jedyna rozrywka w okolicy (nie licząc śmierdzącej okuninki).Siedzi sobie za nasze pieniądze w tej całej radzie miasta i wydziwia zamiast postawi na rozwój klubu piłkarskiego, który może odnosic sukcesy.Wystarczy tylko mu trochę pomocy od władz a nie pomysły jakby tu upiepszyc kilka tysięcy.Krzyczmy razem RYSZ AKYSZ Smile ŁAPY PRECZ OD NASZEGO LKS-u
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wars
komandor
komandor


Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 1352
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 15:32, 03 Gru 2009    Temat postu:

Zapraszam na stronę. Artykuł dotyczący dotacji na sport na [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Beret_lks
chorąży marynarki
chorąży marynarki


Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 259
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Włodawa

PostWysłany: Czw 6:32, 17 Gru 2009    Temat postu:

artek z ELBI :

2009-12-16

Szanowni kibice, sympatycy „Włodawianki”
Tak to ja złożyłem na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej wniosek przeniesienie kwoty 40 000zł do dyspozycji MOS i R z przeznaczeniem w całości na sport kwalifikowany. Sadze , że wniosek który szczegółowo uzasadniłem spotka się z poparciem większości rady.

Kłopoty Włodawianki nie są spowodowane, tylko brakiem pieniędzy ale także brakiem profesjonalnej działalności Zarządu klubu, odpowiedzialnego przez opinią społeczną za skutki i rezultaty swojego działania.

„Włodawianka przeżywa kryzys organizacyjny. Występuje widoczna słabość Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Zarząd w 2006 roku /Prezes A. Sadlak / po raz ostatni przedstawił rachunek wyników i bilans organizacji za 2005 rok. Od 2006 roku brak jest informacji od Zarządu i Komisji Rewizyjnej dotyczącej finansów klubu.

Brak jest rozliczeń z realizacji uchwały Walnego Zgromadzenia Włodawianki dotyczącej podziału dotacji która otrzymywana jest z Urzędu Miasta. Komisja Rewizyjna nie spełnia roli kontrolnej to atrapa komisji, ograniczająca się do „zlepienia” kilku słów sprawozdania na zebrania sprawozdawcze i sprawozdawczo - wyborcze. Osobiście radzę Zarządowi zamiast zatrudnić Kierownika Klubu, co proponuje Pan Holaczuk, zatrudnić dobrą księgową i wprowadzić w życie wszystkie te przepisy które określa ustawa o stowarzyszeniach, a przede wszystkim dotyczące dokumentowania rozliczeń finansowych i sprawozdawczości.
Jestem porażony sposobem wydatkowania kwoty 24 000 zł ze środków funduszu alkoholowego.

Doniesienia prasowe o nieprawidłowościach, to tylko część tego co stwierdziła Komisja Rewizyjna Rady Miasta podczas kontroli.
Skandalem jest, że około 70% tej kwoty przeznaczono na konsumpcję bez wymienienia ilości biesiadników. Noclegi nad J. Białym w sezonie turystycznym , catering i inne niezrozumiałe wydatki, świadczą o braku namysłu i staranności ze strony Zarządu w wydatkowaniu otrzymanych pieniędzy. A nie lepiej byłoby zorganizować kilka imprez masowych - sportowych , zakupić sprzęt sportowy do organizacji tych imprez – przynajmniej zostałyby one w klubie.

Zadanie postawione przez Burmistrza, jak stwierdziła Komisja Rewizyjna nie zostało wykonane. Grozi to dla Klubu poważnymi konsekwencjami, być może nawet koniecznością zwrotu dotacji z wraz odsetkami., z powodu wydatkowania niezgodnie z warunkami umowy otrzymanej dotacji. Spowoduję to zgodnie z art 145 ust 6 ustawy o finansach publicznych wykluczenie na 3 lata „Włodawianki” z możliwości korzystania z dotacji ze wszystkich źródeł.

O tym, że będę składał do Starosty wniosek o unieważnienie Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego poinformowałem obecnych przed tajnym głosowaniem. Protestowałem z powodu ponumerowania kart do głosowania i rozdania je od nr 1 do itd., od lewej do prawej strony siedzących - uprawnionych do głosowania członków klubu. Kolejności numerów na kartach do głosowania pozwalała na identyfikację jak poszczególne osoby głosowały w głosowaniu tajnym Jest to niedopuszczalne, bowiem takie głosowanie nie spełnia kryterium tajności.. Widoczna była panująca zmowa na sali obrad. Aby to potwierdzić zgodziłem się kandydować do Komisji Rewizyjnej. Dalsze sprawdzanie doprowadziło mnie do szokujących wniosków. O tym kto ma uczestniczyć w zebraniu sprawozdawczo - wyborczym ustalano w sekcjach. Zarząd Klubu nie rozpatrywał i nie zatwierdzał materiałów sprawozdawczych. Nie zaproszono przedstawicieli członków wspierających z prawem głosu. Są to Urząd Miasta, WZUR i B, MPGK, Wisberg, Zakład Drzewny i innych. Nie zaproszono wg moich ustaleń 38 członków klubu - osób fizycznych. Pan Panie Holaczuk śmie mi zarzucać zabawę w piaskownicy. To Pan się bawi kosztem Włodawianki i publicznych pieniędzy. Sadzę ,że w pana działaniu jest znacznie więcej wizerunku niż społecznikostwa. Zarząd Klubu o początku kadencji w sposób rażący narusza ustawę o Stowarzyszeniach. Dotyczy to kolegialnej pracy Zarządu / 4 osoby złożyło rezygnację/. Jedna osoba wybrana do składu nie była zapraszana na posiedzenia .Brak jest zupełnie współpracy ze związkami sportowymi takimi jak CHOZPN i LOZPN. Jest to prywatna wojna Pana Nilipiuka przeniesiona na podwórko „Włodawianki”.
Zebranie sprawozdawcze, które było zorganizowane na początku 2009 roku to zupełna kompromitacja. Powiadomiono tylko „swoich”. Przyszło 17 osób w tym 2 członków Zarządu bez Prezesa. Zebranie przeprowadzono w drugim terminie. Zebranie prowadził Pan R. Nilipiuk . Sprawozdanie „z głowy przeczytał” Pan Nilipiuk, no i „odfajkowano” zebranie . Zarząd wypełnił obowiązek statutowy – odbycie zebrania sprawozdawczego. Ja protestuje, aby tak wyglądała działalność „Włodawianki”.

W nawoływaniu do zjednoczenia środowiska lokalnego przez Pana Holaczuka i jego poplecznika Pana Zańko jest czystą fikcją to slogan propagandowy. Obejrzyjcie się panowie ile osób już odeszło aktywnych społeczników. Z Zarządu odeszło 4 osoby, praktycznie do zera spadło poparcie zakładów pracy dla klubu. Klub z każdym rokiem jest marginalizowany w społeczeństwie.

Konkluzja kibiców w tekście opublikowanym na stronie internetowej „Włodawianki”, aby „...pamiętać o tym w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych” , jest słuszną konkluzją, bowiem jestem przekonany, że wyborcy potrafią odróżnić profesjonalne i rzeczywiste działanie ludzi od pozorowanego i nieprofesjonalnego działania przypadkowych działaczy. Jestem zdecydowany jako członek klubu sportowego do upominania się o właściwe rozliczenie z otrzymanych dotacji i profesjonalnego kierowania klubem przez Zarząd, nawet gdyby było to niezrozumiałe dla innych. Ufam, że tak jak w sprawie protestu Starosta Włodawski przyznał mnie rację, tak i w przyszłości nawet najzagorzalsi kibice i sympatycy „Włodawianki” przyznają mnie rację i wspólnie odsuniemy nieudaczników z Zarządu, bowiem „Włodawianka” z ponad 85-letnią historią zasługuje na sprawnych i kompetentnych.

Andrzej Rysz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kolless
mat
mat


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Włodawa

PostWysłany: Czw 13:07, 17 Gru 2009    Temat postu:

może to rozjaśni wielu osobom sytuacje.
Czemu w ankiecie "Co kieruje poczynaniami pseudo-prezesa?" nie ma opcji ile osób go popiera ?


Ostatnio zmieniony przez kolless dnia Czw 13:09, 17 Gru 2009, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dada
komandor
komandor


Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 1104
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: far far ełej

PostWysłany: Czw 17:06, 17 Gru 2009    Temat postu:

ja go nie popieram!! ale opisał faktyczną sytuacje w klubie
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kibicw
mat
mat


Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Czw 19:34, 17 Gru 2009    Temat postu:

skoro jest tak zle to popatrzcie na inne kluby co spadly gdzie sa teraz? a co do budzetu chodzi mi o pilke mamy ok 45tys na rok to w piatej lidze kilka druzyn ma o wiele wiekszy np taki Klos Chelm 80 tys na rok na dwie druzyny, a juz nie mowie o 4 lidze, a my spadlismy trudno ale druzyna sie nie rozelciala i ma prawie pewny awans i mam nadzieje ze da sobie rad3e w nastepnym sezonie w 4 lidze bo 99% zespolu jest ogranych w 4 lidze a dojdzie na stale jeszce Wiecach!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krzysio208
porucznik marynarki
porucznik marynarki


Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 366
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Czw 20:49, 17 Gru 2009    Temat postu:

brawo były prezes pomyłka odwiedza strone Włodawianki. moze dzieki temu zrozumie ze sa ludzie dla których LKS WŁODAWIANKA to sens życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dudek forever
chorąży marynarki
chorąży marynarki


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 209
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pią 20:20, 18 Gru 2009    Temat postu:

ten caly Rysz jest smiesznym gosciem, a ten artykul ttylko udowadnia, ze jest to czlowiek ktory tylko siedzi w papierach i bzdurnymi przepisami robi zament w zyciu Klubu,
RYSZ AKYSZ
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Beret_lks
chorąży marynarki
chorąży marynarki


Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 259
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Włodawa

PostWysłany: Sob 10:49, 19 Gru 2009    Temat postu:

'rachunek wyników i bilans organizacji' 'zatrudnić dobrą księgową i wprowadzić w życie wszystkie te przepisy które określa ustawa o stowarzyszeniach, a przede wszystkim dotyczące dokumentowania rozliczeń finansowych i sprawozdawczości'

Paweł, Ty naprawde uwazasz to za 'bzdurne przepisy' ? prosze Cie o odrobine rozwagi.. dobrze wiesz Ty i reszta ludzi ze bez takich 'biurkowych' spraw KLUB funkcjonować NIE MOZE !

nie popieram jeden ani drugiej strony, jestem w tej sprawie obiektywny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dudek forever
chorąży marynarki
chorąży marynarki


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 209
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Sob 12:00, 19 Gru 2009    Temat postu:

Rachunek wynikow i bilans organizacji.
Przeciez co roku jest o tym mowa na zarzadzie. No chyba, ze chcemy bawic sie w papierki i wszystko spisywac, a to takim urzednikom-darmozjadom na reke. Malo mamy biurokracji w tym kraju? Moze jeszcze zwiekszyc naklad papieru na potrzeby naszego panstwa? Panie Beret, tego Pan chcesz? Urodzony urzedas, zawsze bedzie tylko urzedasem. W oswiadczeniu Pana Rysza nie widac jakiejkolwiek wizji na poprawe sytuacji Klubu, zero jakichkolwiek konstruktywnych pomyslow, tylko pier..olenie o tym, ze ktos czegos nie przestrzegal, badz ze obrady byly w takim a nie innym porzadku. Byliscie na Walnym. Bylo byc, to byscie zobaczyli co za ludzie chca dorwac sie do wladzy Klubu.
ZATRUDNIC KSIEGOWA-owszem, pytanie tylko SKAD WZIAC PIENIADZE.
Pozdrowencjo i przede wszystkim WESOLYCH SWIAT
DUDEK FOREVER
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Majkel
bosman
bosman


Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 107
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Sob 12:45, 19 Gru 2009    Temat postu:

Moim zdaniem, wypowiedź A. Rysza 'śmierdzi' lekką propagandą... x[ nie ma co się oszukiwać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Beret_lks
chorąży marynarki
chorąży marynarki


Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 259
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Włodawa

PostWysłany: Sob 19:19, 19 Gru 2009    Temat postu:

zeby myslec o poprawie sytuacji w klubie i wieloletniej stabilizacji ktora pozwoli na regularne wystepy w 4 lidze, niestety ale buirokracja jest niezbędna.. czy tego chcesz Paweł czy nie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dada
komandor
komandor


Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 1104
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: far far ełej

PostWysłany: Sob 22:24, 19 Gru 2009    Temat postu:

dudek forever napisał:
.
ZATRUDNIC KSIEGOWA-owszem, pytanie tylko SKAD WZIAC PIENIADZE.
Pozdrowencjo i przede wszystkim WESOLYCH SWIAT
DUDEK FOREVER


mniej wydawać na alkohol Wesoly a tak szczerze to nie ma co się podaniecać, "każdy polityk to świnia czarna" jak śpewiał artysta staszewski,albo " nie wierze politykom, nie" jak śpiewał artysta lipiński. Jedno zło chcę wygryźć inne, żeby się dorwać do koryta. Niech się wykrwawiają. Nie są warci tego żeby sobie na nich strzępić języka, i stawać po jednej bądź drugiej stronie barykady. Nie nasza wojna i tyle. W całej tej dyskusji najbardziej wartościowe jest "Wesołych Świąt" Pawła.. a więc HAPPY HANUKA Panowie..

i w ramach prezentu dwa cytowane wcześniej utwory
http://www.youtube.com/watch?v=sU1PCjFUW2g
http://www.youtube.com/watch?v=EfjfMh2b320
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matt74
komandor
komandor


Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 689
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: znad Buga

PostWysłany: Wto 14:35, 22 Gru 2009    Temat postu:

Na dzisiejszej radzie miasta wycofano pomysł obcięcia dotacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kura_1987
porucznik marynarki
porucznik marynarki


Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 335
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: Włodawa

PostWysłany: Śro 9:37, 23 Gru 2009    Temat postu:

Czyli są szanse że Włodawianka dostanie całą przysługującą dotacje:-)Trzymamy kciuki:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matt74
komandor
komandor


Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 689
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2
Skąd: znad Buga

PostWysłany: Czw 8:22, 24 Gru 2009    Temat postu:

Z tego co wiem, pomysł upadł i dotacja na 2010 rok wyniesie tak jak zakładano 120 tyś. Było kilka rzeczy, które na to wpłynęły, min. ogromne szanse na awans do IV ligi i przyznanie Włodawie organizacji zawodów Puchary Polski w zapasach kadetów, które są najważniejszym etapem kwalifikacji do Mistrzostw Polski. Jednak wytykano nie do końca jasne zasady rozliczenia się z poprzednich dotacji. Zwrócono uwagę na konieczność zatrudnienia w klubie kogoś, kto pilnowałby spraw finansowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dudek forever
chorąży marynarki
chorąży marynarki


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 209
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/2

PostWysłany: Pią 12:51, 25 Gru 2009    Temat postu:

Podoba mi sie ton postu Matt74. Na takim wlasnie poziomie powinna sie toczyc dyskusja. Merytorycznie i konstruktywnie, a nie jak do tej pory zawistne i niczemu niesluzace klotnie.
PZDR
DUDEK FOREVER
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum LKS Włodawianka Strona Główna -> Klub Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Forum.
Regulamin